Ing. Milan Urban - Kdo jsem

Narodil jsem se v roce, kdy se Emil Zátopek rozloučil se svou závodní kariérou vítězstvím v běhu ve španělském San Sebastianu. V roce, kdy Otakar Vávra natočil film Občan Brych a kdy byl vydán zákaz kočování olašských Romů. V roce, kdy se spolu se mnou narodilo i slavné divadlo Na Zábradlí.

Jsem Středočech tělem i duší. Můj rodný kraj má mnoho míst, kam se vždy rád vracím, nejenom díky vzpomínkám z mládí. Proto je pro mne velmi těžké vybrat jedno místo. Nejblíže je mi samozřejmě má rodná Čáslav, ale i za srdce mne chytla i další místa, jako Křivoklátsko, Mělnicko, Posázaví, nebo hrad Karlštejn.

Jsem podruhé ženatý a spolu s mojí ženou Helenou máme dohromady pět dětí a tři vnuky.

Od dětství jsem se u nás v Čáslavi věnoval sportu, hlavně fotbalu. Dnes už sice tak vysoké nasazení nezvládnu, ale sport mě stále baví. Snažím se mu proto věnovat i aktivně, ale kvůli nedostatku času jsem občas rád, že stihnu fandit našim alespoň u obrazovky

Profesní dráhu jsem začínal na Hutnické fakultě Vysoké školy báňské v Ostravě. Pracoval jsem jako výrobní náměstek v ČSAO Čáslav a potom na městském úřadě v Čáslavi jako vedoucí odboru. Pak jsem byl zastupitelem, poslancem i ministrem průmyslu a obchodu.

Jsem politik, člen České strany sociálnědemokratické. Moje životní i pracovní krédo je: bojovat - fair play - a zvítězit. Udělám vše, aby se Česká republika dostala opět mezi deset nejvýkonnějších ekonomik Evropy.

Poslední články

Rekonstrukce nebo dekonstrukce státu?

Vydáno 29.09.2017

Sedm miliard. Zase montovna?

Vydáno 28.06.2017

Boleslav není a nebude Detroit

Vydáno 15.06.2017